Dotarczamy rozwiązania idealne dla Ciebie oraz Twojej firmy
Dotarczamy rozwiązania idealne dla Ciebie oraz Twojej firmy
Dotarczamy rozwiązania idealne dla Ciebie oraz Twojej firmy
Dotarczamy rozwiązania idealne dla Ciebie oraz Twojej firmy

Nie chcesz tracic czasu na szukanie odpowiednich informacji? Zapytaj nas o ofertę! Kliknij Tutaj

Pełna nazwa firmy
Imię i nazwisko*
Telefon*
Adres e-mail*
NIP (do ewentualnej FV)
Załącznik

Treść zapytania

Technologia

PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

WTRYSK CIEKŁEGO SILIKONU (LSR)

Linie do produkcji wyrobów z ciekłego silikonu składają się z urządzeń dozujących, rozdzielaczy zimnych kanałów, wtryskarek wyposażonych w rozbudowany układ sterowania i specjalistyczne jednostki wtryskowe oraz form. Przetwórstwo LSR prowadzimy obiema znanymi technikami, zarówno z wykorzystaniem dysz otwartych, jak i dysz z zamknięciem iglicowym. Proces produkcji jest w pełni automatyczny, a wytwarzane wyroby nie wymagają żadnej obróbki wykańczającej. Technologia ta jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska naturalnego, ponieważ w toku produkcji nie powstają odpady.

WTRYSK MATERIAŁÓW TERMOPLASTYCZNYCH (TP, TPE, TPV,...)

Park maszynowy umożliwiający produkcję wyrobów z materiałów termoplastycznych, szczególnie z elastomerów termoplastycznych TPE, TPO, TPV, TPU itp. W przetwórstwie materiałów termoplastycznych wykorzystujemy zarówno technologię wtrysku zimnokanałowego, jak i przy zastosowaniu gorących kanałów. Ta technologia uzupełnia naszą podstawową ofertę obejmującą wyroby silikonowe i wytłaczane z TPE.

WTRYSK 2K LSR + TP

Możemy też zaoferować produkcję wyrobów dwukomponentowych z elementów termoplastycznych (również dostarczonych przez klienta) połączonych z silikonem LSR. Należy podkreślić 3 czynniki zasadniczo odróżniające technologię wtrysku LSR od wtrysku materiałów termoplastycznych (TP):

1.Wtryskiwany jest zimny materiał do gorącej formy (odwrotnie niż w TP).

Dokładność zamknięcia gniazd formy wynosi 0,003 – 0,005 mm, ponieważ w większe szczeliny ciekły silikon wpływałby, tworząc wypływki, które należałoby usuwać (dodatkowa obróbka wyrobów). Ponadto tworzenie się wypływek uniemożliwiałoby prowadzenie procesu w cyklach automatycznych.

2.Dokładne zamknięcie gniazd zwiększałoby z kolei ryzyko zamykania powietrza w wyrobach. Należałoby wówczas usuwać powietrze z gniazd przed ich wypełnieniem za pomocą pompy próżniowej lub zbudować system odpowietrzania, szczelny dla ciekłego silikonu, a w pełni drożny dla powietrza.

3.Wyroby silikonowe przywierają do powierzchni formujących, co, w połączeniu z ich elastycznością, sprawia trudności w automatycznym odformowaniu. Nie mają praktycznego zastosowania wypychacze trzpieniowe, najbardziej rozpowszechnione przy opróżnianiu gniazd form do TP. Problem ten stanowi dodatkowe wyzwanie dla konstruktorów narzędzi do przetwórstwa LSR.

 

WYTŁACZANIE SILIKONU

Najnowocześniejsze w kraju, w pełni zintegrowane linie do wytłaczania. Linie składają się z wytłaczarek specjalnie skonstruowanych do silikonu, stref szoku termicznego i tuneli wulkanizacyjnych, poziomych lub pionowych, ogrzewanych podczerwienią lub szybkim strumieniem gorącego powietrza. Linie rozdzielone są w ciągi produkcyjne, obejmujące również przygotowanie mieszanek ze względu na rodzaj wulkanizacji (nadtlenkowa lub poliaddycyjna). Każda z linii wyposażona jest w precyzyjny system sterowania umożliwiający osiąganie dużej dokładności wymiarów wyrobów wytłaczanych. Kontrolowane są one w sposób ciągły za pomocą specjalnych urządzeń laserowych. W celu zapewnienia dokładności wymiarowej stosujemy automatyczny system samoregulacji. Zapewniamy również naszym klientom możliwość automatycznego cięcia w linii wyrobów gotowych na odcinki o dowolnej długości, od 0,7 mm.

WSPÓŁWYTŁACZANIE (KOEKSTRUZJA) SILIKONU

Proponujemy naszym klientom wyroby współwytłaczane z silikonu o różnych właściwościach, np. różnej twardości, różnych kolorach, różnym przewodnictwie cieplnym i elektrycznym itp. Jest to technologia w znacznej mierze opracowana i stosowana wyłącznie w naszej firmie.

WYTŁACZANIE ORAZ WSPÓŁWYTŁACZANIE MATERIAŁÓW TERMOPLASTYCZNYCH

Wyroby wytłaczane z materiałów TPE wykonywane są na całkowicie zautomatyzowanych liniach wykorzystujących wytłaczarki firm Cincinatti i Metalchem. Możliwe jest łączenie urządzeń w linie do wytłaczania wyrobów dwukomponentowych. Linie wyposażone są we w pełni zautomatyzowany laserowy system kontroli wymiarów. Oferujemy możliwość automatycznego cięcia wyrobów na określone długości lub automatycznego nawijania na szpule. Wszystkie napędy w linii są w pełni zsynchronizowane i sterowane za pomocą sterowników PLC. Linie przystosowane są do produkcji wyrobów z elastomerów termoplastycznych o dowolnej charakterystyce.

WSPÓŁWYTŁACZANIE POLIAMIDU I SILIKONU

Oryginalna technologia współwytłaczania poliamidu i silikonu HTV. Część poliamidowa o znacznej sztywności stanowi zazwyczaj element służący do mocowania profilu uszczelniającego – tzw. stopkę – natomiast część silikonowa, o dużej elastyczności, odpowiada za uszczelnienie. Tą technologią wytwarzanie są uszczelnienia dwukomponentowe, odporne na wysoką temperaturę, umożliwiające trwałe zamocowanie na poziomie niedostępnym dla uszczelek wykonanych wyłącznie z silikonu.

FORMOWANIE TŁOCZNE ZA POMOCĄ PRAS WULKANIZACYJNYCH.

Ta tradycyjna technologia jest najdłużej stosowana w TOPSIL GLOBAL. Obecnie służy przede wszystkim do wytwarzania wyrobów prototypowych i małoseryjnych.

WYTWARZANIE MIESZANEK SILIKONOWYCH HTV

Szeroki asortyment mieszanek silikonowych, bazując na surowcach dostarczanych przez najlepszych wytwórców, jak Wacker Chemie, Dow Corning, Shin Etsu, MPM i innych. W oparciu o własną wiedzę i doświadczenie wprowadzamy liczne dodatki poprawiające właściwości gotowych wyrobów. Mieszanki HTV mogą być wulkanizowane (sieciowane) za pomocą nadtlenków lub przez addycję w obecności katalizatora platynowego. Dysponujemy własnym know-how dotyczącym sieciowania przez addycję. Do produkcji mieszanek używamy dwuwalcarek oraz wytłaczarko-mieszarki, umożliwiającej wprowadzanie do nich sypkich składników. Wszystkie mieszanki poddawane są kontroli reometrycznej. Mieszanki wytwarzamy przede wszystkim na własne potrzeby, ale również na zamówienie klientów zewnętrznych.

WYTWARZANIE NARZĘDZI

Samodzielne wykonywanie wszystkich narzędzi niezbędnych do uruchomienia produkcji na liniach do wytłaczania TPE i silikonu, a także form wtryskowych do LSR i TPE. W ramach wolnych mocy przerobowych oferujemy również wykonawstwo form wtryskowych dla klientów zewnętrznych. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, składającym się z następujących urządzeń:

•elektrodrążarki drutowej CNC firmy Sodick (napędy liniowe)

•elektrodrążarki wgłębnej CNC firmy Sodick (napędy liniowe)

•5-osiowego centrum obróbczego CNC firmy HERMLE typu C 40 U Dynamic

•szlifierki cylindrycznej firmy Studer typu S 30

•szlifierki do płaszczyzn firmy JUNG

•tokarki CNC firmy HAAS

•zestawu konwencjonalnych obrabiarek do metalu.

 

Operatorzy obrabiarek posiadają wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu narzędzi i należą do najlepszych w branży.